زعفران از گیاهان معطر است که معمولا در استان خراسان کشت می شود. ما قصد داریم نکاتی درباره ی نحوه نگهداری زعفران توضیح بدیم.

بهترین شیوه نگهداری زعفران

این محصول بهترین نوع ادویه است که مورد پسند مردم سراسر جهان می باشد. زعفران علاوه بر طعم، رنگ و بوی بسیار خوبی که دارد، خواص منحصر به فردی هم دارد که استفاده آن باعث پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها می شود. با این وجود علاوه بر اینکه می تونیم از زعفران در انواع غذاها به عنوان چاشنی استفاده کنیم در داروسازی هم از این ادویه استفاده های زیادی می شود.

نکته بسیار مهمی که در نحوه نگهداری زعفران باید به آن توجه کنید، محیط قرارگیری این ادویه است که باید خشک و خنک باشه. چرا که اگر در شرایط نامطلوب از این ادویه نگهداری شود در طول زمان کوتاهی خواص، طعم و رنگش را از دست می دهد. برای اینکه هنگام نگهداری زعفران رنگ خود را حفظ کند، بهتر است آن را بکوبید و آن را الک کنید.

برای اینکه زعفران شما در حین نگهداری خاصیتش را از دست ندهد بهتر است که در درجه اول آن را در ظروف فلزی و بعد در ظروف شیشه ای نگهداری کنید. بنابراین توصیه نمی شود که از ظروف پلاستیکی برای نگهداری زعفران استفاده کنید. چرا که این قبیل جنس ها موجب می شوند که زعفران خاصیت خود را از دست بدهد.

اگر هم از ظروف شیشه‌ای استفاده می کنید ، این نکته را بد نیست بدانید که با قرار گرفتن این نوع ظروف در زیر تابش مستقیم نور خورشید، باعث تغییر رنگ و افت چشمگیر کیفیت زعفران می‌شود. زعفران را باید در محیط خشک و خنک نگهداری کرد و در آن را بست تا رطوبت اضافی به آن وارد نشود. برای نگهداری زعفران دم کرده باید نکاتی را رعایت کنید تا رنگ و بوی آن از بین نرود. . نحوه آسیاب کردن, دم کردن و نگهداری از زعفران بسیار مهم است.

دمای مناسب در نحوه نگهداری زعفران

یکی دیگر از موارد مهم در نحوه نگهداری زعفران، دمای مناسب برای نگهداری زعفران می باشد.نتایج آزمایش های  انجام شده بر روی این ادویه نشون داده که ثبات رنگ این ادویه در دماهای پایین بیشتر، چرا که هر چه دمای محیط نگهداری زعفران، بالاتر رود حتما این محصول کیفیت خودش را سریع تر از دست می دهد. به طور کلی در نحوه نگهداری زعفران نکته بسیار حائز اهمیتی که وجود دارد دور بودن این محصول از نور و رطوبت می باشد. همچنین اگر اسانس زعفران را بخواهید به درستی نگهداری کنید، باید آن را در محلی به دور از تابش خورشید بگذارید چون سریع تبخیر می شود.